RYBÍ SPECIALITY


25.10-28.10.2019

RYBÍ SPECIALITY

OD 25-28.10

Tento prodloužený víkend máte jedinečnou možnost ochutnat několik druhů ryb expresně dovezených z Norska.  

Všechny rybičky jsou vzorně zbaveny kostí, nicméně nějaká ta malá kostička se v masu může najít. Ryby byli chyceny ve středním Norsku. Jejich maso je lehce stravitelné a obsahuje cenné látky, zejména vitamíny A,D skupiny B. Rovněž obsahuje mnoho minerálů, hlavně jód, selen a draslík.

  • 150g TRESKA POLAK – Aktivní dravá ryba zdržující se na mělčinách a menších hloubkách zejména okolo ostrůvků či na podmořských horách. Její maso je světlejší a tužší oproti masu známější tresky obecné.
  • 150g MNÍK MOŘSKÝ – Hlubinný predátor, dosud velmi málo prozkoumaný druh ryby žijící v hloubkách od 30 až do 900 metrů. Velicí jedinci se z pravidla chytají na hloubkách od 100 metrů, na skalnatém podloží kde se schovávají do děr a čekají na svojí kořist. Svou stavbou těla může připomínat gigantického úhoře. Maso mníka je velmi podobné treskovitým rybám avšak za nás o něco málo chutnější.
  • 150g OKOUNÍK MOŘSKÝ – Norská populace tuto rybu na talíři doslova miluje. Důkazem toho je i to, že většina norských receptů se týká právě připravy ukouníka mořského. Je to druh ryby žijící taktéž na větších hloubkách okolo 100 až 300 metrů. Jedná se o velmi těžko ulovitelnou rybu s originálním vzhledem i masem. Tato ryba vám buď velmi zachutná nebo to naopak nebude vůbec váš šálek kávy.
  • 150g MOŘSKÝ PSTRUH – Pstruh mořský je vlastně standardní pstruh potočný, kterého všichni známe i z našich končin. Vlivem veliké vody po deštích se občas stane, že proud tuto rybu odnese až do ústí řek a moří. Pstruh se dokáže vypořádat se slanou vodou a tak jeho způsob života včetně přijímání potravy nyní připomína lososa. Projeví se to i na zbarvení ryby a jejím mase, které je téměř totožné s lososem a to barvou i chutí.

150g LOSOS – Tuto rybu není třeba představovat. U nás je původní losos vymizelý druh, i když se rybáři v Česku snaží vrátit tento druh do našich vod jako součást přírodního dědictví. V dospělosti žije v moři, ke tření táhne do horských úseků řek. Mladí jedinci, tzv. strdlice se vracejí do moře.

Vyberte si jakoukoliv rybičku za 150g této ryby zaplatíte pouze 189 Kč.

Těsíme se na Vás,

Kolektiv Pension u Faustů